שבוע העליה, אוקטובר 2021

לכבוד שבוע העליה החל בחודש אוקטובר, הוזמנו לאולפנת צפירה תושבים ותיקים המתגוררים במועצה לספר את סיפור עליתם מארץ מוצאם לישראל. יפת עדני ממושב אחיעזר ועדינה משלוב שמחו להזמנת תלמידות האולפנה והגיעו היום לספר את סיפורם האישי והמרתק.


 יפת עדני, תושב אחיעזר, סיפר על עלייתו ארצה מתימן בשנת 1949, הוא היה בין מקימי מושב אחיעזר ועסק בחקלאות ובהפרחת השממה. בסיפורו המרגש תיאר בפני התלמידות את החיים הקשים ללא תנאים מינימליים, מגורים באוהלים ללא חשמל ומים זורמים, בשלג הקשה של שנות ה-50 וההתמודדות עם הצנע. אורחת יקרה נוספת היא עדינה משלוב ממושב חמד, שעלתה לישראל עם בעלה ושני ילדיה כשפרצה מלחמת יום הכיפור בשנת 1973. היא ומשפחתה עלו ארצה ממניעים ציוניים ואהבת המולדת למרות חיי שפע ונוחות שהיו להם בארצות הברית. בסיפורה המרגש תיארה לתלמידות את קשיי ההתאקלמות והבדידות שחוו עקב הריחוק ממשפחת המוצא שנשארו מאחור ובחלוף בעקבותיה השנים גם הם עלו לישראל.. המפגש עם תלמידות האולפנה בצפירה היווה עבורה סגירת מעגל היות והיא בעצמה היתה מורה לאנגלית כשהוקמה האולפנה.
המפגש עם יפת ועדינה ריגש עד מאוד את התלמידות שהיו סקרניות להכיר אותם ואת העבר של המועצה במיוחד היו עסוקות בהשוואה של החיים שלהן היום כנערות בחברה המערבית השופעת מול החיים של יפת ועדינה כשהיו בגילם.

שבוע העליה 2
שבוע העלייה 4
שבוע העלייה 5